Як правило, рукопашним боєм цікавляться люди, які бажають володіти навиками та знаннями, необхідними для захисту себе та своїх рідних від злочинців чи просто хуліганів, адже  володіння рукопашним боєм – це саме та зброя, яка завжди при собі. За своїм призначенням рукопашний бій – це система заходів фізичного впливу, яка змушує противника відмовитися від своїх негативних намірів та припинити свої активні дії, які досить часто несуть в собі загрозу життю та здоров’ю інших людей.  Ефективність ведення рукопашного бою залежить від багатьох факторів таких як фізична сила, швидкість реакції, вміння передбачати дії противника, знання елементарних прийомів рукопашного бою. Рукопашному бою неможливо навчитися за екраном монітору чи просто прочитавши книгу, насамперед тому, що процес навчання включає в себе цілий комплекс заходів, спрямованих не тільки на набуття практичних навичок, а й на розвиток фізичної та психологічної витривалості, в певній мірі навіть на розвиток власної особистості, адже перемогти ворога набагато легше, ніж перебороти свої вади, шкідливі звички чи банальну лінь.

     Навчання рукопашному бою за системою «Воїн» покликане задовольнити вимоги як професійних спортсменів, так і простих громадян, які бажають навчитися захищати себе та оточуючих.

     Курсанти ВСЦ «Воїн» проходять програму підготовки залежно від їх віку, фізичних можливостей та набутих раніше знань. Як і будь-яка наука, навчання відбувається по схемі «від простішого до складного». А найпростішим в нашому випадку є заходи та прийоми елементарного захисту від ударів противника, освоївши які, курсанти переходять до простих і ефективних прийомів контратаки. Далі відбувається процес удосконалення набутих навичок та набуття нових – більш складних прийомів.

          

      В нашому центрі курсанти відвідують заняття у складі тих груп, які відповідають їм по рівню підготовки та фізичного розвитку. Спаринги проводяться з партнерами одної вагової та вікової групи із використанням необхідних засобів індивідуального захисту та під наглядом досвідчених інструкторів. Мета проведення спарингу полягає у відпрацюванні набутих навиків та виявлення власних помилок, тому спаринг це не просто бій для задоволення чи розрядки, а саме один з необхідних кроків на шляху до самовдосконалення.

     Існуюча система атестацій дозволяє розділити курсантів по рівню їх умінь та підготовки а також стимулює бажання успішно скласти атестацію та отримати новий кваліфікаційний рівень. У кожного курсанта центру є своєрідна залікова книга, в яку вноситься інформація про пройдені рівні підготовки, це дає змогу систематизувати результати підготовки бійців як під час змагань, так і під час проведення тренувань.

     Заняття з рукопашного бою для дітей та дорослих проводяться окремо, при цьому вік курсантів молодшої групи обмежений фізичними особливостями та становить 7 років, вік дорослих практично не обмежений.

      Для людей з фізичними вадами чи обмеженими фізичними можливостями заняття проводяться з урахуванням їх особливостей.

     Будь-яке тренування починається з розігріву, тому заняття обов’язково починається з групової розминки тривалістю 15-20 хвилин, після якої курсантам викладається учбовий матеріал з подальшим його відпрацюванням в складі двійок – пари курсантів з однаковим рівнем підготовки. Для тренування застосовується лапи, мішки, за необхідності засоби індивідуального захисту вразливих частин тіла. За процесом відпрацювання обов’язково слідкує інструктор, який кожному курсанту вказує на його помилки чи недоліки у виконанні прийомів та коригує їх дії в разі потреби. В кінці тренування курсанти переходять до відпрацювання силових вправ, які сприяють розвитку як фізичної сили так і витривалості.

     Програма навчання передбачає також роботу з різними видами зброї, яка може застосовуватись в рукопашному бою, а також роботи без зброї проти озброєного противника, що дає змогу курсантам не тільки розвиватися в спортивному напрямку а й мати достатнє уявлення та методи протидії загрозам, які можуть виникнути в реальному житті.

Співставляти ризики та передбачати подальший розвиток подій. Пройшовши таку підготовку, людина здатна адекватно оцінювати обстановку, усвідомлюючи характер небезпеки та свої можливості і як наслідок – прийняти правильне рішення в непростій ситуації. Цьому ж  сприяє і бій з декількома противниками.

     На базі центру періодично проводяться змагання з рукопашного бою як серед курсантів ВСЦ «Воїн» так і з представниками інших спортивних шкіл, на яких переможці отримують грамоти та медалі.