"Воїн" - це насамперед команда! Команда різних по віку, статі, інтересам і поглядам людей, яких об'єднує дещо більше ніж просто спорт. Нас гуртує ідея, прагнення до самовдосконалення, вивчення своїх реальних можливостей і їх розширення. Дух воїна присутній у кожному, хто готовий іти цим нелегким, тернистим шляхом не за примусом а своїм призванням. 

Полтавська обласна дитяча громадська організація «Військово-спортивний центр «Воїн» зареєстрована 27 листопада 2003 року Полтавським обласним управлінням юстиції (реєстраційний номер №269) . Постійно діючий статутний центральний статутний орган – Президія. Керівник – майстер спорту, заслужений тренер України, володар чорного поясу з військово-спортивних багатоборств, КМС з рукопашного бою, викладач фізичної підготовки та тренер збірної команди з рукопашного бою Полтавського військового інституту зв’язку (2005-2008 рр.), викладач спеціальної психофізичної підготовки Полтавського інституту бізнесу(2007-2010 рр.), викладач фізичної культури та предмету «Захист Вітчизни» Полтавського багатопрофільного ліцею №1 – Бариш Олег Миколайович.

Основна мета діяльності організації – військово-патріотичне виховання дітей та молоді, пропаганда здорового способу життя, підвищення громадянської активності дітей та молоді, забезпечення їх доступу до участі у державотворчих процесах, залучення дітей та молоді до культурного життя України та сприяння проведенню державних, народних і традиційних свят за їх участю, сприяння розвитку лідерських якостей у дітей та молоді, сприяння підготовці молоді до служби у лавах Збройних Сил України.

Бариш Олег Миколайович займається вихованням дітей та молоді з 1995 року. Являється одним із засновників ПОДГО «ВСЦ «Воїн». Автор робочої програми з рукопашного бою за системою «Воїн» та військово-прикладної підготовки, за якою тренуються спортсмени центру. Автор показових виступів та спортивно-мистецьких свят, які неодноразово проводилися на протязі всієї трудової діяльності. Неодноразово відзначений почесними грамотами та відзнаками міської та обласної адміністрацій, Міністерства Оборони. ПОДГО «ВСЦ «Воїн» об’єднує близько 250 дітей та молоді різних вікових груп.

ВСЦ «Воїн» постійно бере участь у спортивних, культурно-мистецьких заходах області та міста, представляє Полтавщину під час загальнодержавних та міжнародних заходів.

Заняття проводяться у напрямку військово-патріотичного виховання дітей та молоді, відтворення історичних військових традицій українського козацтва. Вихованці ВСЦ «Воїн» займаються рукопашним боєм, військово-спортивними багатоборствами, військово-прикладною підготовкою, володіння історичною холодною зброєю. ПОДГО «ВСЦ «Воїн» понад 7 років працює у даному напрямку.

Вихованці центру проходять службу у лавах Збройних Сил України, навчаються у військових, педагогічних навчальних закладах, вузах МВС, СБУ, активно допомагають у виховному та тренувальному процесі з дітьми та молоддю. Вихованці центру досягли значних результатів у спорті (підготовлено 9 чемпіонів Світу, 5 чемпіонів Європи з військово-спортивних багатоборств), ведуть пропаганду здорового способу життя, духовного та фізичного удосконалення, відродження національних традицій українського народу.

 

Інструктори центру проводять заняття з людьми з обмеженими фізичними можливостями, інвалідами, допомагаючи їхній реабілітації.

Тренування відвідують діти-сироти, діти ветеранів. ПОДГО «ВСЦ «Воїн» тісно співпрацює з управліннями у справах сім’ї молоді та спорту міськвиконкому, облдержадміністрації, військовими частинами, структурами МВС, козацькими організаціями, спілками ветеранів Афганістану, ветеранів ЗСУ, ветеранів спецпідрозділів, військовими комісаріатами, фізкультурно-спортивними товариствами та іншими громадськими організаціями.