ВСЦ «Воїн» постійно бере участь у спортивних, культурно-мистецьких заходах області та міста, представляє Полтавщину під час загальнодержавних та міжнародних заходів. Вихованці центру проходять службу у лавах Збройних Сил України, навчаються у військових, педагогічних навчальних закладах, вузах МВС, СБУ, активно допомагають у виховному та тренувальному процесі з дітьми та молоддю. Вихованці центру досягли значних результатів у спорті (підготовлено 7 чемпіонів Світу, 5 чемпіонів Європи з військово-спортивних багатоборств), ведуть пропаганду здорового способу життя, духовного та фізичного удосконалення, відродження національних традицій українського народу.

Інструктори центру проводять заняття з людьми з обмеженими фізичними можливостями, інвалідами, допомагаючи їхній реабілітації. Тренування відвідують діти-сироти, діти ветеранів. 

ПОДГО «ВСЦ «Воїн» тісно співпрацює з управліннями у справах сім’ї молоді та спорту міськвиконкому, облдержадміністрації, військовими частинами, структурами МВС, козацькими організаціями, спілками ветеранів Афганістану, ветеранів ЗСУ, ветеранів спецпідрозділів, військовими комісаріатами, фізкультурно-спортивними товариствами та іншими громадськими організаціями.
 

Військово-патріотичне виховання дітей та молоді

ПОДГО «ВСЦ «Воїн» систематично проводить навчально-тренувальні збори та змагання з військово-прикладної підготовки («Марш-кидок», «Патріот», «Полігон»), під час яких вихованці мають змогу вивчати матеріальну частину стрілецької зброї, стройові прийоми, військово-прикладний рукопашний бій, ознайомитися з тактикою дій військових підрозділів та багато іншого.

Важливою діяльністю організації є просвітницько-виховна робота. У зв’язку з цим проводяться екскурсії до історичних пам’яток, військових частин, навчальних закладів ЗСУ та МВС, під час яких діти та молодь мають можливість ознайомитися з озброєнням, військовою технікою, побутом військовослужбовців ЗСУ.

За ініціативи ВСЦ «Воїн» та підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту м. Полтави у 2009 році вийшла у світ художньо-публіцистична збірка «Юним героям Полтавщини присвячується…» (укладачі Олег Бариш та його вихованка Марина Безугла), яка розповідає про героїчні вчинки юних полтавців у роки Великої Вітчизняної війни. Дана книга випущена накладом 500 екземплярів і розповсюджена серед бібліотек загальноосвітніх закладів, молодіжних та дитячих громадських організацій, ветеранських організацій.

Курсанти центру «Воїн» систематично приймають участь у показових виступах з рукопашного бою та військово-прикладної підготовки під час спортивно-мистецьких заходів з нагоди:

 • Дня Збройних Сил України;
 • Дня героїв Крут;
 • Дня захисника Вітчизни;
 • Дня виведення військ з Афганістану;
 • Дня Перемоги;
 • Дня Конституції України;
 • Дня Незалежності України;
 • Дня захисту дітей;
 • Дня Державного Прапора;
 • Дня визволення міста;
 • проводів призову до служби у лавах ЗСУ

та багатьох інших заходах, які проводяться міською та обласною адміністраціями.
  У співпраці з творчим центром «Арсенал» вихованці центру «Воїн» приймали участь з показовими виступами з рукопашного бою у Всеукраїнському фестивалі військово-патріотичної пісні у м. Києві 10 травня 2003 року та у святковому концерті з нагоди 15-ї річниці ЗСУ, який проводився 6 грудня 2006 року у м. Києві.

Бариш Олег Миколайович нагороджений медаллю «15 років ЗСУ» як постановник бойових сцен даного заходу (наказ міністра оборони України). 
Традиційно 23 лютого (день створення організації) ПОДГО «ВСЦ «Воїн» проводить військово-патріотичне свято з нагоди Дня захисника Вітчизни, мета якого - вшанування оборонців рідної землі, починаючи з давніх часів до сьогодення. На усіх етапах історії ратний труд Воїна-Захисника Вітчизни заслуговує найвищої оцінки. Це тяжка справа, але посильна кожному, хто по-справжньому любить свою рідну землю, свою Батьківщину. Саме цю ідею намагаються передати підростаючому поколінню організатори проекту.
 

Відтворення історичних традицій українського народу

ПОДГО «ВСЦ «Воїн» співпрацює з полтавською обласною козацькою організацією «Полтавська Паланка» (отаман С. Данілов). При центрі заснована школа Джур ім. І.Сірка, напрямок діяльності якої – відтворення історичних традицій козацького рукопашу, володіння історичною холодною зброєю, ознайомлення з історичною спадщиною українського козацтва. У зв’язку з цим систематично проводяться фестивалі з козацьких бойових мистецтв, змагання з фехтування на макетах історичної зброї, спортивно-розважальні програми «Козацькі розваги»; показові виступи «Козацька звитяга» з нагоди Дня Незалежності України, Дня Українського козацтва, Дня Державного Прапора, Дня Збройних Сил України; екскурсії до історичних пам’яток, місць козацької бойової слави. Вихованці центру систематично беруть участь у військово-спортивній грі «Джура», «Сокіл», які проводяться відділами освіти міста та області. Щороку з нагоди Дня українського козацтва вихованці центру готують та розповсюджують публікації, темою яких є історія козацтва, тактика бойових дій, традиції та озброєння козацтва, біографія визначних козацьких ватажків та гетьманів.
 

Спорт

Вихованці ПОДГО «ВСЦ «Воїн» систематично беруть участь у чемпіонатах міста та області, чемпіонатах України, міжнародних змаганнях з рукопашного бою та військово-спортивного багатоборства.

У чемпіонаті Світу – 2007 з військово-спортивного багатоборства полтавська команда виборола 2 перших місця (Ю. Мороз, В. Юхименко), 2 других (О.Юхименко, О.Верхола), 2 третіх (В.Гордієнко, А.Соколовська).

Під час чемпіонату Європи-2007 спортсмени вибороли 5 перших місць (Ю.Мороз, К.Пономаренко, В. Юхименко , О.Юхименко, Є.Боронілов), 2 других (О.Верхола, В.Гордієнко, А.Земенко, О.Шевченко), 1 третє (Т.Кравченко).

Результатами чемпіонату Світу – 2008 стали : 5 перших місць (О.Верхола, О.Юхименко, Ф.Байрамов, О.Шевченко, О.Бариш) та 6 других (К.Пономаренко, Ю.Мороз, В.Юхименко, Є.Іващенко, Є.Боронілов, А.Ільченко).

Результатами чемпіонату Світу – 2010 стали : 3 перших місця (Ю.Мороз, О.Верхола, Т.Кравченко), 3 других (О.Юхименко, М.Спинжар, В.Юхименко), та 2 третіх(О.Шевченко, С.Пашолка).