Спробувати метнути гранату, відчути вагу зброї та випробувати себе на влучність, командою здолати противника, який чатує в засідці – усе це елементи обласного військово-патріотичного вишколу «Захисник України». 21-22 квітня захід відбувся на базі ПОДОЦ «Маяк» у Головачі.

На дводенний вишкіл зібралися більше сотні курсантів військових кафедр шести вищих навчальних закладів Полтави.
Такі заходи проводять вже понад 15 років, а в такому форматі – втретє. Започаткували їх управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА та військово-спортивний центр «Воїн» для молоді допризовного віку.

– Курсанти безумовно отримують знання у своїх навчальних закладах. Але тут з ними працюють професійні інструктори, які мають чималий досвід, бували у гарячих точках, зокрема брали участь в бойових діях на Сході України. Ми робимо наголос не стільки на теорії, скільки саме на практиці, – зазначила співорганізатор Марина Засенко, головний спеціаліст управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА.

Учасників, відповідно до навчального закладу, розподілили на шість взводів. Протягом першого дня вони працювали почергово на шести навчальних точках. Другий день – закріплення отриманих навичок під час тактичної гри.

– Від курсантів потрібні злагодженість, уміння поділитися досвідом, бо є учасники, які мають базові знання, тому можуть вже й у самому підрозділі один одного коригувати. Ми ввели змагальний елемент, щоб кожен підрозділ міг показати себе з найкращого боку, викластися на повну, – пояснив Олег Бариш, керівник ВСЦ «Воїн».

Отож після відкриття взводи одразу розійшлися по тренувальних місцях та приступили до роботи, який у перший день було чимало – ні хвилини відпочинку, лише коротка перерва на обід.

 

Заїзд учасників

 

 

Допомогти й евакуювати – курсантів вчили тактичній медицині

На кожній з точок працювали близько години під керівництвом інструкторів. До проведення вишколу долучилася громадська організація «Єдність та братерство».

– Стало доброю традицією брати участь у цьому заході на запрошення ВСЦ «Воїн». Тут ми допомагаємо на точках з тактичної та гірської підготовки, медицини, – розповів голова організації Кирило Орлов. – Два дні – не дуже багато часу, аби повністю засвоїти такий великий обсяг знань, але ми бачимо тут велику кількість людей, які беруть участь не вперше. Такі заходи дають можливість підвищити базовий рівень знань курсантів, а також надати достатню кількість нових знань.

Сам Кирило Орлов проводив навчання з тактичної медицини. Його задача – розповісти про порядок дій після того, як пораненого перемістили з зони ураження – з-під обстрілу противника – у більш безпечну, жовту зону.

– Сьогодні акцентуємо увагу на діях у жовтій зоні та евакуації з неї. Це – первинний огляд поранених, надання первинної медичної допомоги. Розповідаю про порядок дій, щоб більший відсоток поранених отримав допомогу та дожив до лікарні, – пояснив медик.

 

Тактична медицина

 

 

Тут і накладення турнікетів при кровотечі, і дії при ускладненні дихання, і зупинка кровотечі при кульових та осколкових пораненнях, і фіксація при переломах. Усе з урахуванням специфіки надання допомоги в умовах бойових дій.

   По завершенні розповіді курсанти діляться враженнями:

– Думала, що знаю чимало, але насправді знань обмаль!

Анастасія Городчаніна, студентка Полтавського національного педагогічного університету, отримала диплом тактичного медика, проходила навчання на базі медичного батальйону УДА «Госпітальєри».

– Час від часу сама проводжу інструктажі, але більше близько півроку не поновлювала знання, а це періодично потрібно робити. Тут професійні інструктори, які дають точну цікаву інформацію, це не просто теоретики, а ті, хто мають досвід бойових дій, – зазначила дівчина.

Тактична медицина – одна із найспокійніших ділянок вишколу, адже на інших від учасників вимагається хороша фізична підготовка.

Метання гранат, взаємодія у двійці, штурм будівлі – як відпрацьовували тактичні навички

Не тільки добре прицілитися й зосередитися, а й мати силу в м’язах треба, щоб докинути до цілі гранату. Муляжі, з якими виконували вправи на вишколі важать близько 400 грамів.

Сергій, курсант Військового коледжу сержантського складу, хоче служити, адже це сімейна традиція. До вишколу, говорить він, готувалися в коледжі. Він із трьох спроб двічі влучив у ціль.

– Справився непогано, як на мене. Але тренуватися треба, – поділився враженнями хлопець. – Багато наших просто не можуть докинути до імпровізованого окопу.

 

Кидання гранат

 

 

Потрібно ще зауважити, що перед метанням боєприпасів бійці повинні проповзти під сіткою з автоматом у руках, потім – зробити перебіжки до наступної позиції, весь час займаючи позицію для стрільби – лежачи, з коліна чи стоячи.

А ось відчути вагу стрілецької зброї, пробувати себе на влучність можна було на відпрацюванні злагоджених дій у підрозділі під час виконання бойового завдання. На цьому етапі курсанти працювали зі страйкбольними автоматами.

 

Навички стрільби зі страйкбольними автоматами

 

 

– Учасники відпрацьовують пересування у двійці. Вони повинні навчитися слухати один одного: коли вони працюють, перший номер виходить вперед, відпрацьовує по цілі й дає команду напарнику, аби той починав рух, – розповів Євген Бібік, інструктор ГО «Єдність та братерство».

Євген також зазначив, що використання дає переваги над іншими способами тренування:

– Є можливість найбільш ефективно навчитися тримати зброю, бо страйкбольна зброя максимально наближена до бойової за розміром та вагою. У курсантів з’являється справжнє відчуття, коли ти тримаєш не макет, а є можливість скористатися зброєю, здійснити постріл.

Як навчилися комуні кувати між собою під час бою курсанти закріплювали під час гри у лазертаг. Тут також бігали і стріляли, але замість пластмасових кульок – спеціальні датчики, які фіксують потрапляння «лазерного» пострілу в ціль.

– За легендою, група потрапляє в засідку противника і має вийти з неї з мінімальними втратами, – проінструктував Дмитро Корчан із ВСЦ «Воїн».

Тут же ділить взвод на дві групи, які розводить в різні сторони у лісі. Курсанти між піщаними сопками та соснами облаштовують засідку й чекають на суперника.

Олег, курсант військової кафедри Полтавського університету економіки і права, зачаївся на пагорбі за колодою. Він у своїй групі снайпер. Один за одним зробив три влучні постріли по суперниках.

– Мені подобається засісти і здалеку спостерігати за противником. Грати не важко, потрібно більше бігати, постійно змінювати позицію, щоб противник тебе не засік і не поранив, – поділився тактикою хлопець.

Під час вишколу його команда припускалася тактичних помилок, але минулого року його взвод виборов друге місце.

 

Лазертаг

 

 

– Переважно помилки у всіх однакові, але головне, що курсанти їх усвідомлюють. По завершенню ми з кожною групою розбираємо ці помилки, вони обговорюють їх між собою, – зазначив Дмитро Корчан.

Тим часом в одному із приміщень на території табору відпрацьовували специфіку тактики ведення бою в населеному пункті, зокрема один із її елементів – штурм приміщення. Молодший інструктор ВСЦ «Воїн» Артем Борозна розповів:

– На цій точці ми відпрацьовуємо, які правильно здійснити підхід до об’єкту, перевірити двері на замінування та як взагалі правильно зайти в приміщення.

 

Штурм будівлі, тактика бою в населеному пункті

 

 

Ось так, переходячи від одного навчального місця до іншого пропрацювали весь день. Крім усього вчилися облаштовувати переправу через імпровізовану річку в рамках гірської підготовки, розбивати табір у польових умовах.

Курсантка Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації, Тетяна поділилася враженнями:

– Уж вдруге на такому вишколі. Тут схожі тренування на ті, що ми проходимо в коледжі, але тут більше місця, краще матеріальне забезпечення, цікаво займатися на природі. Крім того сюди приїжджають багато різних людей, можна з кимось познайомитися і знайти друзів.

Дівчина переконана – професія військовослужбовця дуже відповідальна, адже на них покладений захист України та громадян і їй це подобається.

Олег Бариш додає:

– Наш захід є важливою складовою патріотичного виховання молоді, адже фізичні вправи не замінять ні дух, ні розуміння того, що таке Батьківщина.

Уже в травні там же, в Головачі, планують провести подібний вишкіл для учнівської молоді. Крім того, не за горами черговий вишкіл для дівчат – «Жіночий батальйон».

 

 


Вітаємо учасників Чемпіонату України з військово-спортивного багатоборства!!!

Пашолка Станіслав - 1 та 1 місце
Логвін Владислав - 1 місце
Щербина Нікіта - 1 місце
Соловей Нікіта - 2 місце
Годунок Анастасія - 2 місце
Бондар Єва - 2 місце
Трофименко Артем - 3 місце
Гуріна Анастасія - 3 місце
Рак Дмитро - 3 місце
Гінжелюк Сергій - 4 місце
Гуцуляк Даниїл - 4 місце
Вітко Ігор - 4 місце
Ємець Андрій - 4 місце
Василенко Олександр - 4 місце

Щира подяка за допомогу у підготовці збірної команди інструкторському складу ПОДГО "Військово-спортивний центр "Воїн"! Працюємо далі, адже шлях до майстерності пролягає через постійні та наполегливі тренування!!!

 


 

 

 


Традиційні змагання з військово-прикладної підготовки "Зимовий десант" зібрали близько 300 учасників (вихованців ВСЦ "Воїн", Ліцею №1, військової кафедри ПолтНТУ). Випробування проводилися у розділах: розбирання-збирання автомата, спорядження магазина, прийняття положень для стрільби, прийоми рукопашного бою з автоматом, комплексно-силова вправа, стрільба з гвинтівки. Змагання відбулися за підтримки міського центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх". Так тримати!!! 

 

 


Результати поясової атестації Всеукраїнської федерації військово-спортивних багатоборств 27-28.01. 2018р. :


Олег Бариш - чорний пояс 4-го дану,
Станіслав Пашолка - чорний пояс 1-го дану


Тільки Вперед, до Перемог!!!

 


 Вітаємо з присвоєнням спортивного звання!

 

Данило Обревко - КАНДИДАТ У МАЙСТРИ СПОРТУ

 

Нікіта Щербина - 1 розряд з військово-спортивного багатоборства


 

 


Вітаємо усіх учасників військово-патріотичного проекту "Жіночий батальйон"! Ви - НАЙКРАЩІ!!! Дякуємо за плідну співпрацю управлінню у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, ГО "Єдність та братерство", обласному товариству сприяння обороні України, козацькому гвардійському корпусу Полтавщини, керівництву табору "Маяк", інструкторам військово-спортивного центру "Воїн"!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 


1-2 грудня відбувся чемпіонат м. Полтава з військово-спортивного багатоборства, який зібрав близько 100 спортсменів різного віку відокремленого підрозділу Всеукраїнської федерації військово-спортивних багатоборств у Полтавській області. Учасники змагалися у стрільбі та всестильовому бою. Перші місця у своїх категоріях посіли: Панчишин Артем, Бишкін Юрій, Водолага Маким, Гунченко Ілля, Столярчук Ілля, Набока Олександр, Оборожний Дмитро, Гінжелюк Сергій, Ткаченко Микита, Мірошніченко Захар, Грущенко Тимур, Столярчук Єгор, Лебідь Ростислав, Величго Іван, Щербина Нікіта, Лавриненко Арсен, Кінаш Максим, Васькевич Євгеній, Соловей Нікіта, Гуцуляк Данило, Медведєв Ігор, Український ОлексійГребеля Роман. Величезна подяка інструкторам центру "Воїн", які підготували спортсменів та організували якісне суддівство! Пашолка Станіслав, Український Олексій, Стрикуль Артем, Борозна Артем, Гуріна Анастасія, Спинжар Марина, Самойленко Анна, Годуадзе Георг, Тарасюк Руслан, Анісімов Сергій, Логвін Владислав, Трофименко Артем, Богомольний Олександр, Соловей Нікіта, Обревко Данило- усім вам РЕСПЕКТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!)))

 


27-28 листопада відбулися змагання зі стрільби з гвинтівки з нагоди Дня Збройних Сил України та присвячені пам'яті Анатолія Анатолійовича Борблика (інструктора стрілецького тиру міського товариства сприяння обороні України) за ініціативи Полтавського обласного військово-спортивного центру "Воїн" та підтримки міського заклад-центру здоров'я населення "Спорт для всіх". У змаганнях взяли участь понад 300 спортсменів різного віку ( ПОДГО "ВСЦ "Воїн", ліцей №1 ім. І.П. Котляревського, військова кафедра ПНТУ ім. Ю. Кондратюка, Інтернат ім. Крупської, Сержантський коледж ВІТІ). Перші місця в своїх категоріях посіли: Абрахманов М., Спинжар М., Корчан Д., Богомольний О., Трофименко А., Годунок А., Гуцуляк Д., Яблонський Я., Зиль Е., Бишкін Ю., Заїка А., Сенчакович А., Котельникова О., Марцинеко С., Храпаль А., Кирилюк С., Фоменко М. Абсолютним переможцем став Абрахманов Максим!!! Усім в подальшому ПЕРЕМОГ та влучних пострілів!!! 


Вітаємо учасників Чемпіонату Світу та Всеукраїнського турніру з військово-спортивного багатоборства!!!
Чемпіонат Світу:
Пашолка Станіслав - 1 місце
Борозна Артем - 1 місце
Трофименко Артем - 1 місце
Корчан Дмитро - 1 місце
Богомольний Олександр - 1 місце
Спинжар Марина - 1 місце
Соловей Нікіта - 2 місце
Гуріна Анастасія - 2 місце
Ярошенко Максим - 3 місце
Обревко Данило - 3 місце
 
Всеукраїнський турнір:
Щербина Нікіта - 1 місце
Гінжелюк Сергій - 2 місце
Васькевич Євгеній - 2 місце
Величко Іван - 2 місце
Годунок Анастасія - 2 місце
Боровик Костянтин - 2 місце
Столярчук Єгор - 4 місце
Василенко Олександр - 4 місце
 
Окрема подяка за допомогу у підготовці збірної команди Пашолці Станіславу, Гінжелюку Володимиру, Тимошенку Андрію та всьому інструкторському складу ПОДГО "Військово-спортивний центр "Воїн". Здолати можливо будь-які вершини, коли працює СПРАВЖНЯ КОМАНДА!!! Тільки ВПЕРЕД, до ПЕРЕМОГ!!!


 


 


 


У вересні 2017 року Полтавська обласна дитяча громадська організація «Військово-спортивний центр «Воїн», за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому, продовжила реалізацію національно-патріотичного проекту «Козацькими стежками до сучасних перемог».

 

Цей проект - проект-переможець конкурсу проектів спільних заходів управління у справах сім’ї, молоді та спорту та дитячих, молодіжних громадських організацій, їх спілок, Студентської ради м.Полтави, органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів І-ІV рівня акредитації на виконання міської комплексної програми «Молодь Полтави» на 2016-2020 роки.

 

16 вересня було проведено другий етап проекту. 100 учасників Полтавського обласного військово-спортивного центру «Воїн» пройшли вишкіл з військової підготовки на базі СДЗОВ «Олімпійські надії». Курсанти навчалися тактиці ведення бою, володінню зброєю, основам саперної справи та вправам козаків-пластунів (стрільбі з лука, умінню долати всілякі перешкоди тощо). Теплого вересневого дня діти та молодь змогли не тільки отримати корисні навички, а й змістовно відпочити.

 
 
 

Полтавський обласний військово-спортивний центр "Воїн" долучився до організації та проведення обласного етнофестивалю "Зберімося, Роде!"


 

 


Вітаємо Дмитра Корчан з нагородою з нагоди Дня фізичної культури та спорту!!!

 

 

 


Вітаємо Олександра Богомольного з присвоєнням звання КАНДИДАТ У МАЙСТРИ СПОРТУ з військово-спортивного багатоборства!!!!! Артема Борозну, Володимира Лимара та Данила Обревка - 1 розряду з ВСБ!!!!!!!!!!!!!

 



 

 


Вітаємо Віктора Дубровіна з присвоєнням звання Майста спорту України з військово-спортивного багатоборства! Тільки Вперед до Перемог!!!

 

 


94 юнаків та дівчат пройшли військову підготовку в таборі «Юний десантник»

 

З 25 червня по 7 липня близько сотні дітей віком від 12 до 17 років провели у військово-патріотичному таборі «Юний десантник», що в селі Головач. Юнаки відпочивали, оздоровлювались та проходили військово-тактичну підготовку.

У щоденному розпорядку юних полтавців були обов’язкові заняття з рукопашного бою, стройової, саперної, медичної підготовки, орієнтування на місцевості.

Військовий табір безкоштовний. Наставники — учасники АТО і воїни-інтернаціоналісти. Інструктор табору, вчитель Полтавської ЗОШ № 18 Геннадій Павелко, зазначив, що більшість дітей у таборі мають попередню підготовку:

— Переважна більшість — учасники військово-патріотичних клубів Полтави, Бутенок, Чутового та військово-спортивного центру «Воїн». Усі діти, незалежно від рівня підготовки, отримали нові знання та практичні навички із військової підготовки.

 

В останній день табору на плацу всіх дітей, які відзначились за цей час, нагородили грамотами, медалями та подарунками — польовими казанками, саперними лопатами та налобними ліхтарями.


 

 

17 червня в рамках проекту «Козацькими стежками до сучасних перемог» дитяча громадська організація «Військово-спортивний центр «Воїн» за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту провела екскурсійну поїздку до Києва.

 

Цей проект став одним із переможців конкурсу спільних заходів управління у справах сім’ї, молоді та спорту та дитячих, молодіжних громадських організацій, їх спілок, Студентської ради м. Полтави, органів студентського самоврядування вишів І-ІV рівня акредитації. Він направлений на патріотичне виховання молодого покоління та ознайомлення з героїчними сторінками української історії від часів зародження державності до сьогодення.

Так, 50 дітей центру відвідали центр історії та культури Стародавньої Русі «Парк Київська Русь», козацьке селище «Мамаєва слобода». Екскурсанти поринули в атмосферу традицій та побуту часів княжої та козацької доби, переглянули театралізоване дійство «Козацькі розваги» у виконанні колоритних «запорожців». Також, усім учасникам екскурсії випала чудова нагода повболівати за учасників міжнародного фестивалю «Скіфи», які вправлялися в стрільбі з лука на справжнісінькому ристалищі, вражаючи цілі верхи на конях.

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради й надалі готове до співпраці з молодіжними громадськими організаціями для реалізації молодіжної політики в місті Полтава.

 


120 дівчат протягом двох днів, 20-21 травня, у лісі неподалік Полтави навчалися військовій справі. Уже вшосте на Полтавщині відбувся обласний військово-патріотичний захід «Жіночий батальйон».
Незмінним організатором навчань є Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації, а долучаються безпосередньо до реалізації програми обласний військово-спортивний центр «Воїн», Товариство сприяння обороні України та Полтавський обласний військовий комісаріат.

 


Вік учасниць від 18 років, а от верхньої межі немає. Тут і ті, хто вже неодноразово проходив вишкіл, і ті, хто приїхали вперше.
25 інструкторів у доволі стислі терміни розповідають та на практиці показують ази тактики ведення бою малою групою, поводження з вибуховими пристроями, евакуації поранених з поля бою та надання їм домедичної допомоги тощо.
У перший день дівчата навчаються, а вночі та на другий день здають заліки. Саме нічний рейд – найбільше випробування. Особливо, зважаючи на специфіку заходу цього року.
– Цього року ми дали більше простору для рішень. Не давали їм командирів у підрозділи, вони самі їх обирали і намагалися впоратися із поставленими задачами. Саме під час нічого рейду видно, наскільки дівчата спрацювалися і рішення обрати саме того командира було виправдане, – говорить Олег Бариш, керівник ВСЦ «Воїн».

 

 

Олег Бариш, керівник ВСЦ «Воїн»

 

 

Пересування мінним полем і евакуація поранених– усе під вибухи

Заняття на основних локаціях «Жіночого батальйону» почалися задовго до офіційного відкриття. Воно, до речі, відбулося на головному майданчику табору «Маяк», що в Головачі, де традиційно провели вишкіл.
Дівчата у взводах парадом промарширували перед інструкторським складом та почесними гостями-співорганізаторами. На завершення – показовий виступ жіночої частини інструкторського складу «Воїна».

 

Заїзд учасниць та відкриття заходу

 

 


Півгодини – і взводи знову повернулися до навчання.
Локації облаштували на пагорбах у сосновому лісі поблизу табору та в самому закладі. В одному із приміщень «Маяка», – тактична медицина. Базовий теоретичний курс, а от практика – вже на свіжому повітрі в поєднанні з тактикою ведення бою.
Взводи переходили між локаціями, де інструктори читали свою частину курсу.
На першій розповідали про мінну безпеку. Які бувають вибухові пристрої, основні принципи дії, як виявити. Останнє разом із навичками пересування мінним полем до пораненого засвоювали на практиці: лунає вибух петарди, визначають поранених, і їхні побратими за допомогою штик-ножа повинні крок за кроком прозондувати ґрунт, аби швидко, але безпечно дістатися до постраждалого й надати усю можливу на даному етапі допомогу.

 

Лекція з мінної безпеки

 

 


Як саме надавати і де – розповідали на другій локації з тактичної медицини. Головне засвоїти: є три зони – червона, жовта і зелена. Пораненого треба якомога швидше витягти з поля бою – червоної зони – у більш безпечне місце, жовту зону. Зелена зона – звідки постраждалого евакуюють в госпіталь, де йому допоможуть лікарі.
У червоній зоні проводять лише ті заходи, без яких поранений не виживе. Найперше – усунення кровотечі, адже у разі сильної смерть настане в лічені хвилини.

 

Надання домедичної допомоги

 

– Дівчата потрапляють у засідку, імітується поранення. Дівчата повинні накласти джгут, евакуювати пораненого і надати допомогу в жовтій зоні – накласти пов’язки на рани, відновити дихання тощо, – пояснює Валерія, інструктор ВСЦ «Воїн».

 

Валерія, інструктор ВСЦ «Воїн»

 

 


Тренер, санітарний інструктор 95-ї бригади Валерій відзначає:
– Дівчата прийшли із теоретичними знаннями. Ми бачимо бажання вчитись. Намагаємося наблизити умови навчання до реальності, але всі розуміють, що це гра. Звичайно, дівчатам важкувато, бо не всі мають гарну фізичну форму.

 

Валерій, санінструктор 95-ї бригади

 

 


20-річна Олена, студентка УМСА, уже не вперше побувала на «Жіночому батальйоні» і зі зброєю в руках почувається впевнено. Говорить, що тут дають ґрунтовні знання саме з тактичної медицини і це те, що може стати в нагоді не тільки на війні:
– Усе дуже добре і правильно пояснюють, дають варіанти, як це може відбуватися в бою, – говорить дівчина.
На цій локації для тренування використовували страйкбольну зброю, яка стріляє пластиковими кульками.

 

Олена, студентка

 

 

«Жіночий батальйон» цікавий і для студенток, і для волонтерок, і для курсанток

А ось на локації, де безпосередньо знайомили з тактикою пересування та ведення бою малою групою, застосовували лазертаг – учасниці мали зброю, оснащену датчиками. Противник стріляє і датчики фіксують поранення чи смерть.

 

Локація з лазертагу

 

 


– Усе максимально наближено до реального бою. Взвод поділений на дві групи – ворожа ДРГ і «наші». Група противника влаштовує засідку і дівчата повинні відбитися. Ми проводили багато вишколів, то не стоїмо на місці і ставимо більш складні завдання учасницям, – розповідає Артем Борозна, молодший інструктор ВСЦ «Воїн».
Багато дівчат вперше тримали зброю, але до кожної групи приставили по кілька інструкторів, які коригували дії учасниць. Після умовного бою – «розбір польотів», правильно чи неправильно діяли дівчата.
– Зброю в руках тримаю не вперше, у мене хлопець військовий, він мене водив в тир, то мені це дуже подобається, – поділилася враженнями Катерина, 18-річна студентка ПНПУ. – Відправили сюди від університету, але не жалкую, що приїхала, тут дуже круто.

 

Катерина, студентка

 

 


До слова, участь у військово-патріотичному заході взяли і студентки, і волонтерки, які бувають у зоні проведення АТО на Сході України, і курсантки військових кафедр вишів та навіть військового коледжу.
Курсантка військового коледжу Юлія говорить – могла обрати будь-яку професію, бути лікарем чи музикантом, але жодного разу не пожалкувала, що обрала Збройні сили України.
– Звичайно, цей вишкіл легший, ніж тренування на полігоні. Хоча б тим, що там ми тренуємося із повною викладкою. Але тут дуже цікаво, адже доволі великий інтенсивний курс нам викладають за два дні. Це випробування, – поділилася дівчина.
На думку Олександра Буцького, начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, не можна говорити, що військова справа не є жіночою.
– Жінка більш витривала, спокійна. Багато військових професій, у яких вони себе зарекомендували якнайкраще – снайпери, зв’язківці, медики, – зазначив він.
Щороку на Полтавщині більшає військово-патріотичних заходів. Їхнє проведення, зокрема, стає можливим за сприяння облдержадміністрації та фінансування із обласного бюджету. За планом восени повинен відбутися черговий «Жіночий батальйон».

 

Олександр Буцький, начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА

 

Автор: Ольга Матвієнко

 

 


 


ВІТАЄМО
ПЕРЕМОЖЦІВ ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ
З ВІЙСЬКОВО-СПОРТИВНОГО БАГАТОБОРСТВА

Логвін Владислав - 1 місце
Корчан Дмитро - 1 місце
Богомольний Олександр -1 місце
Борозна Артем - 1 місце
Трофименко Артем - 2 місце
Лимар Володимир - 2місце
Пашолка Станіслав - 3 місце
Гуріна Анастасія - 3 місце
Шерстюк Матвій - 3 місце
Ільницький Владислав - 3 місце
Ярошенко Максим - 3 місце
Обревко Данило - 3 місце
Абрахманов Максим – 4 місце
Кас'яненко Тимур – 4 місце


 


 

 

 


 


Дякуємо усім інструкторам та курсантам центру "Воїн", які надали допомогу в організації та проведенні військово-патріотичної гри-вишколу "Кадет" для учнів 11-х класів навчальних закладів Полтавського району!!!!! Захід відбувся за підтримки сектору сім'ї, молоді та спорту, відділу освіти Полтавської районної адміністрації та Товариства сприяння обороні України 

 


Вітаємо Івана Величка та Тимура Кас'янека, які вибороли 2 місце у своїх категоріях під час відкритого чемпіонату Полтавської області зі змішаних єдиноборств ММА (24.03.2017).

Тільки ВПЕРЕД, до нових ПЕРЕМОГ!!!

 


Показовий виступ вихованців груп правового профілю з військовою підготовкою та гуртка "Захисник Вітчизни" з нагоди 25-річчя ліцею №1 ім. І.П. Котляревського

 

 


10-12 березня 2017 р. на спортивній базі ЗОШ №4 та міського товариства сприяння обороні України відбувся відкритий чемпіонат міста з військово-спортивного багатоборства. Змагання зібрали понад 120 спортсменів обласного військово-спортивного центру "Воїн", СК "Тайфун", федерації бойових мистецтв "Бу-до", СК "SportMax" (м. Олександрія). Учасники змагалися у стрільбі з гвинтівки та всестилевого бою (дозований та повний контакт). Перші місця у своїх категоріях посіли: Юрій Бишкін, Ілля Столярчук, Поліна Семеренко, Єгор Кулик, Володимир Мокеєв(6-7р), Тимур Щербина, Данило Якуба, Денис Орлов, Сергій Токар, Тимур Грущенко, Євгеній Василенко (8-9р.), Марат Рошик, Тимур Кас'яненко, Артемій Мар'єнко, Данило Гуцуляк, Ростислав Лебідь (10-11р.), Євгеній Середа, Нікіта Щербина, Арсен Лавриненко(12-13р.), Нікіта Соловей, Антон Величко(14-15р.), Юрій Гончар, Андрій Пуденко, Віктор Жунь (16-17р.), Дмитро Задорожний, Максим Абрахманов (дорослі).

 

 



 

 

 


Вітаємо усіх вихованців центру "Воїн" з Днем народження нашої організації! Бажаю незламності духу, високих досягнень та натхнення для самовдосконалення!!! Тільки ВПЕРЕД! Честь, Перемога, Слава!!! 

 


Змагання з кульової стрільби та військово-прикладної підготовки "Зимовий десан-2017" з нагоди Дня виведення військ з Афганістану зібрав близько 200 учасників обласного військово-спортивного центру "Воїн" та міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І.П. Котляревського. Спортсмени змагалися у стрільбі з гвинтівки, розбиранні-збирання автомата, спорядженні магазина патронами, виконанні комплексних програм з рукопашного бою, комплексно-силової вправи. Перемогу у розділі стрільба з гвинтівки вибороли Подварчан Христина (серед дівчат) та Кріль Євгеній (серед юнаків).

 

 

 

 


20 січня та 4 лютого на території військового полігону с. Вакуленці  відбувся щорічний вишкіл з військово-прикладної підготовки "Зимовий рейд", під час якого учасники удосконалювали навички з орієнтування на місцевості, тактики малих груп, основ виживання.

 


 

Вітаємо Трофименка Артема та Солов'я Нікіту з присвоєнням звання КАДИДАТ У МАЙСТРИ СПОРТУ з військово-спортивного багатоборства!!!!!

 



 



 

 


 


 


ВІТАЄМО
ПЕРЕМОЖЦІВ ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ З ВІЙСЬКОВО-СПОРТИВНОГО БАГАТОБОРСТВА

Ярошенко Максим – 1 місце
Трофименко Артем – 1 місце
Соловей Нікіта – 1 місце
Пашолка Станіслав – 2 місце
Тимошенко Андрій – 2 місце
Спинжар Марина – 2 місце
Обревко Данило – 2 місце
Щербина Нікіта – 3 місце
Нагай Валерія – 4 місце

 


Проведено інструктивно-методичне заняття

«Прикладна фізична та тактична підготовка на

уроках «Захист Вітчизни»

 

 

Проведено інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни»
 

9 листопада 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни».

 

Заняття для викладачів предмета «Захист Вітчизни» провели вчитель фізичної культури та «Захисту Вітчизни» Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І. П. Котляревського, переможець обласного етапу «Учитель року – 2016» в номінації «Захист Вітчизни», керівник Полтавського обласного військово-спортивного центру «Воїн» Бариш Олег Миколайович та інструктори цього центру

Під час заняття учасники відпрацьовували прийоми рукопашного бою, а також отримали консультацію щодо індивідуальних дій стрілка, після чого потренувалися виконувати їх на практиці.

          

  


 

 

 


 



 


17 жовтня відбувся традиційний зліт допризовної молоді "Козацькими стежками до сучасних перемог", у якому взяли участь понад 100 курсантів військово-спортивного центру "Воїн" та вихованців правового профілю з військовою підготовкою ліцею №1. Учасники навчалися тактиці бою в лісистій місцевості, основам мінної справи, ознайомлювалися з різновидами оптичних прицілів, закріплювали отримані навички під час військово-тактичної гри з лазертаг обладнанням.

 

 

 


 


 

7 ВЕРЕСНЯ - ДЕНЬ ВІЙСЬКОВОЇ РОЗВІДКИ!

ВІТАЄМО ЗІ СВЯТОМ!

 

 

 


 


 



ВІТАЄМО

З ВИКОНАННЯМ СПОРТИВНИХ РОЗРЯДІВ З ВІЙСЬКОВО-СПОРТИВНОГО БАГАТОБОРСТВА

Тимошенко Андрій – Майстер спорту України

Корчан Дмитро – кандидат у майстри спорту

Пилипенко Станіслав – кандидат у майстри спорту

Козаченко Станіслав – кандидат у майстри спорту

Ярошенко Максим – кандидат у майстри спорту

Абрахманов Максим – 1 розряд

Богомольний Олександр – 1 розряд

Соловей Нікіта1 розряд

Дядюра Володимир – 1 розряд


 

 


ВІТАЄМО

ПЕРЕМОЖЦІВ ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ З ВІЙСЬКОВО-СПОРТИВНОГО БАГАТОБОРСТВА

 

Годуадзе Георг – 1 місце (Б-2)

Пилипенко Станіслав – 1 місце (Б-2)

Корчан Дмитро – 1 місце (Б-2)

Нагай Валерія – 1 місце (Б-2)

Козаченко Станіслав – 1 місце (Б-1)

Дядюра Володимир – 1 місце (Б-2)

Абрахманов Максим – 2 місце (Б-2)

Тимошенко Андрій – 2 місце (Б-2)

Логвін Владислав – 2 місце (Б-2)

Васюта Валентина – 3 місце (Б-2)

Ярошенко Максим – 3 місце (Б-3)

 

 

 


У парку «Перемога» влаштували свято для ветеранів

 



30 березня інструктори обласного військово-спортивного центру "Воїн" надали допомогу військовому комісаріату у проведенні тактичних навчань батальйону територіальної оборони (смт. Карлівка)

  

  

  


ВІТАЄМО

 

ПЕРЕМОЖЦІВ ВІДКРИТОГО ЧЕМПІОНАТУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З ВІЙСЬКОВО-СПОРТИВНОГО БАГАТОБОРСТВА

 

Трофименко Артем – 1 місце

 Кульбашний Давид – 1 місце

 Обревко Данило – 1 місце

 Телефанко Христина – 1 місце

 Садиков Сергій – 1 місце

 Бзот Микита – 1 місце

 Лимар Володимир – 1 місце

 Стрикуль Артем – 1 місце

 Васькевич Євгеній – 1 місце

 Волошинівський Олександр – 1 місце

 Попенко Євгеній – 1 місце

 Величко Іван – 1 місце

 Василенко Євген – 1 місце

 Клименко Владислав – 1 місце

 Гінжелюк Сергій – 1 місце

 Верещака Єгор – 1 місце

 Панчишин Артем – 1 місце

 

 


 

ВІТАЄМО

переможців та призерів відкритого чемпіонату

Полтавської області

зі змішаних єдиноборств "Бу-До"

Обревко Данило – 1 місце

Годуадзе Лаша – 1 місце

Гінжелюк Сергій – 1 місце

Ромець Ілля– 1 місце

Малярчук Ігор – 2 місце

Щербина Нікіта – 2 місце

Мірзоєв Ібрагім – 2 місце

Гуцуляк Данило– 2 місце

Набока Олександр – 3 місце

Кас’яненко Тимур – 3 місце

Мар’єнко Артемій – 3 місце

 

     

БАЖАЄМО ПОДАЛЬШИХ УСПІХІВ ТА НОВИХ ПЕРЕМОГ!

 


Під час чемпіонату України з військово-спортивних багатоборств серед представників силових структур (ЗСУ, НГ, СБУ, МНС,фіскальної служби) була презентована система прикладного бою інструкторами робочої групи Всеукраїнської федерації військово-спортивних багатоборств.

 

 

Презентація прикладного бою - 2016 

  

 


Є в українській історії події, які стали знаковими. Такою подією є героїчна смерть під залізничною станцією Крути молодих захисників Української Держави. Вони – студенти, курсанти, школярі – у далекому 1918 році без вагань віддали молоде життя в ім'я волі свого народу.

 

Бій під Крутами, незважаючи на те, що завершився військовою поразкою для Української Народної Республіки, ознаменував собою початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов'язку — боронити її. І понині, згадуючи цю героїчну і трагічну історію, ми усвідомлюємо – доля, свобода нашої країни залежить від готовності кожного українця поважати і захищати її інтереси!

 

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Україна пишається молодими героями. Пам'ять про них – невмируща.

 

29 січня, в Україні відзначають День пам'яті героїв Крут. Полтавці, на чолі з міським головою Олександром Мамаєм та Архієпископом Полтавським та Кременчуцьким Федором вшанували пам'ять героїв урочистою ходою від Соборного майдану та покладанням квітів до пам'ятного знаку «Загиблим українським козакам». 

 


29 січня 2016 року в Галереї мистецтв відбулося урочисте нагородження переможців та лауреатів 21-го обласного конкурсу «Учитель року – 2016», який проходив у Полтаві на базі Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19 Полтавської міської ради Полтавської області».

Педагоги нашого міста продемонстрували найкращий результат: 3 переможці із 4-х номінацій:

 

- номінація «Історія» – Веркалець Тетяна Ярославівна, НВК № 16;

 

- номінація «Математика» - Юшкова Вікторія Віталіївна, гімназія № 33;

 

- номінація «Захист Вітчизни» - Бариш Олег Миколайович, ліцей №1.

 

У номінації «Англійська мова» перемогу здобула представниця міста Лубни.

 

Учасників конкурсу щиро вітали голова оргкомітету, ректор ПОІППО ім. М.В. Остроградського Віталій Зелюк, начальник управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради Наталія Дорохова, ректори полтавських вищих навчальних закладів, представники профспілки та інші почесні гості.

 

Саме конкурс «Учитель року» спонукає педагога до творчості, яка веде до професійного росту.

 

Цьогорічні переможці – це педагоги, для яких вчительська праця – завжди високе мистецтво, чиї серця зігріті любов’ю до дітей і своєї професії, це кращі з найкращих в освіті області.

Бажаємо їм успіхів у підкоренні нової професійної вершини – перемог у Всеукраїнському етапі конкурсу «Учитель року – 2016»!

 


Поздоровляємо з 3 місцем Тимошенка Андрія, 4 місцем Дубровіна Віктора та кубком кращого бокового судді Спинжар Марину на чемпіонаті Світу-2015 з військово-спортивних багатоборств


«Учитель року-2016» у номінації «Захист Вітчизни»

3 грудня 2015 року на базі ЗШ № 19 відбувся фінальний етап міського конкурсу «Учитель року-2016» в номінації «Захист Вітчизни». Брали участь 3  учителя: Білоха В.М. – гімназія № 33, Павелко Г.Г. – ЗШ № 18, Бариш О.М. – ліцей № 1.

Усі конкурсанти продемонстрували високий рівень підготовки, знання предмету, вміння застосовувати сучасні інформаційні технології при викладанні предмету. 

Переможцем І туру конкурсу став Бариш О.М. – ліцей № 1.

Його урок на тему «Сучасний тероризм як загроза людству ХХІ століття. Заходи щодо попередження надзвичайних ситуацій терористичного походження» журі визнало найкращим.