Військово-спортивний центр «Воїн» співпрацює з харківським аероклубом імені Гризодубової в  напрямку підготовки курсантів до стрибків з десантним парашутом Д-5.

 

     Особливістю співпраці є те, що підготовка до стрибку здійснюється в м. Полтава на базі ВСЦ «Воїн» в спокійній атмосфері, на протязі двох тижнів у вечірній час. Курс розрахований на отримання слухачами необхідних знань та вмінь для безпечного здійснення самостійного стрибку. Після успішного проходження навчання у вихідний день (суботу або неділю), за умов сприятливої погоди, здійснюється організований виїзд учасників в супроводі інструкторів до аеродрому "Коротич" Харківської області. На аеродромі всі курсанти обов'язково проходять медичний огляд та складають залік інструкторам клубу, після чого здійснюється посадка в літак Ан-2, підйом на висоту 800 метрів і безпосередньо сам стрибок.

 

     Тут варто сказати декілька слів про сам стрибок парашутом, адже для більшості людей це заняття здається екстримальним та надто ризикованим. Насправді все не так як здається на перший погляд, адже з самого початку підготовки  стрибка і до його успішного завершення сумлінно працює ціла команда професіоналів та обслуговуючого персоналу аероклубу. Після укладання основного за запасного парашуту вони обо'вязково проходять декілька перевірок, кожен з них оснащений страхуючим приладом, що приведе в дію парашут навіть без участі самого парашутиста, якщо в цьому буде необхідність. Розробники десантного парашуту Д-5 та Д-6 передбачили практично всі можливі ситуації та заклали в парашут достатній запас міцності і ресурс, що дає підстави вважати його практично безвідмовним за умови виконання правил користування ним.

 

    На багатьох сайтах, присвячених парашутному спорту Ви можете знайти необхідну інформацію і про створення парашуту, і про його різноманітні види, і багато чого іншого цікавого. Якщо ж хтось із ваших рідних  хоче здійснити свій перший стрибок з парашутом, або Ви самі маєте такий намір і вагаєтеся щодо його безпечності, то одразу хочемо наголосити на тому, що людина, як правило, боїться того чтого вона не знає, тому засвоївши всю інформацію, яку Вам залюбки викладуть наші інструктори Ви будете знати про все що відбувається навколо Вас, та чого чекати найближчим часом, а часу для спуску з висоти майже 1 кілометра буде близько трьох хвилин. Не так вже й мало.

Сам стрибок з парашютом не настільки страшний як шлях до нього.

Для того щоб Ваш страх Вас покинув достатньо знати, що через 5 секунд після покидання борту літака, якщо у Вас поганий настрій чи пам'ять і Ви не висмикнули  кільце парашуту, то страхуючий прилад здійснить розкриття парашуту сам. Якщо і в нього для цього не з'явиться настрою чи бажання, то на висоті 400 метрів автоматично розкриється запасний парашут. Як бачите, здійснити успішний стрибок можна навіть  якщо у Вас страх паралізує всі рухи чи вимкнеться свідомість, щоправда це зовсім не означає, що  Вас допустять до стрибків у несвідомому стані, чи в стані сп'яніння.